Tematyka zajęć dla gimnazjalistów 2010/2011

KOŁO CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW

2010/2011

Tematyka zajęć- chemia ogólna i chemia analityczna

Zajęcia  będą  odbywać się   raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne w godzinach popołudniowych w doskonale wyposażonym gabinecie chemicznym II LO w Szczecinie.

Zajęcia będą obejmowały m.in. wykłady, pokazy doświadczeń oraz praktyczne ćwiczenia laboratoryjne pod kierunkiem nauczyciela, dyskusje, filmy dydaktyczne, rozwiązywanie testów rachunkowych, problemowych  i laboratoryjnych, pracę indywidualną i w 2-3 osobowych grupach itd.

Planowana ilość uczestników: ok. 26. Pierwszeństwo maja uczestnicy  zajęć z roku poprzedniego. Planowane jest przeprowadzenie testu wstępnego.

Oferta jest kierowana  do najlepszych, uzdolnionych  uczniów -głownie  klas  II  i III gimnazjum- wykazujących  zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi, szczególnie chemią  /celujące i bardzo dobre wyniki z tego przedmiotu/. Istotne są również predyspozycje  i uzdolnienia matematyczne  /oceny cel. i bdb z matematyki/.

Serdecznie zapraszam również uczniów klas drugich!

W założeniu Koło Chemiczne dla gimnazjalistów jest pomyślane jako przygotowanie uczniów do udziału w Olimpiadzie Chemicznej

mgr Teresa  Kołogrecka-Bajek

dyplomowana  nauczycielka  chemii w II LO w Szczecinie