Tematyka zajęć dla gimnazjalistów 2012/2013

KOŁO CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW –
PROPOZYCJA 2012/2013

Tematyka zajęć - chemia ogólna i chemia analityczna

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne w godzinach popołudniowych w doskonale wyposażonym gabinecie chemicznym II LO w Szczecinie.
Zajęcia będą obejmowały m.in. wykłady, pokazy doświadczeń oraz praktyczne ćwiczenia laboratoryjne pod kierunkiem nauczyciela, dyskusje, filmy dydaktyczne, rozwiązywanie testów rachunkowych, problemowych i laboratoryjnych, pracę indywidualną i w 2-3 osobowych grupach itd.
Planowana ilość uczestników: ok. 24. Pierwszeństwo mają uczestnicy zajęć z roku poprzedniego. Na początku zajęć planuje się przeprowadzenie testu wstępnego.

Oferta jest kierowana do najlepszych, uzdolnionych uczniów - głównie klas II i III gimnazjum - wykazujących zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi, szczególnie chemią /celujące i bardzo dobre wyniki z tego przedmiotu/. Istotne są również predyspozycje i uzdolnienia matematyczne /oceny cel. i bdb z matematyki/.

Serdecznie zapraszam również uczniów klas drugich!

W założeniu Koło Chemiczne dla gimnazjalistów jest pomyślane jako przygotowanie uczniów do udziału w Olimpiadzie Chemicznej.

mgr Teresa Kołogrecka-Bajek
dyplomowana nauczycielka chemii w II LO w Szczecinie

Zajęcia będą odbywały się we wtorki w godzinach 17:00-18:30.

Pierwsze spotkanie - organizacyjne - w dniu 18 września 2012 r. godz. 18:00-18:30.