Tematyka zajęć dla gimnazjalistów 2009/2010

KOŁO CHEMICZNE DLA GIMNAZJALISTÓW –
2009/2010

Tematyka zajęć- chemia organiczna.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne w godzinach popołudniowych w doskonale wyposażonym gabinecie chemicznym II LO w Szczecinie.
Zajęcia będą obejmowały m.in. wykłady, pokazy doświadczeń oraz praktyczne ćwiczenia laboratoryjne pod kierunkiem naucz a, dyskusje, filmy dydaktyczne, rozwiązywanie testów rachunkowych, problemowych i laboratoryjnych, pracę indywidualną i w 2-3 osobowych grupach itd.
Planowana ilość uczestników: ok. 26. Pierwszeństwo maja uczestnicy zajęć z roku poprzedniego. Planowane jest przeprowadzenie testu wstępnego.
Oferta jest kierowana do najlepszych, uzdolnionych uczniów - głownie klas II i III gimnazjum - wykazujących zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi, szczególnie chemią /celujące i bardzo dobre wyniki z tego przedmiotu/. Istotne są równieŜ predyspozycje i uzdolnienia matematyczne /oceny cel. i bdb z matematyki/. Serdecznie zapraszam również uczniów klas drugich!
W założeniu Koło Chemiczne dla gimnazjalistów jest pomyślane jako przygotowanie uczniów do udziału w Olimpiadzie Chemicznej.

mgr Teresa Kołogrecka-Bajek
dyplomowana nauczycielka chemii w II LO w Szczecinie

Zainteresowani Uczniowie /również Rodzice i Nauczyciele/ mogą uzyskać dodatkowe informacje w gabinecie 55 II Liceum Ogólnokształcącego ul. H. Pobożnego 2:
28 września / poniedziałek / w godz. 17 30 –18 00 .
Wtedy również będą prowadzone wstępne zapisy na zajęcia.

Zajęcia będą odbywały się we wtorki
Pierwsze zajęcia 6 X 2009 godz 17:00