Szkolny Konkurs Chemiczny

Od kilkunastu lat przeprowadzane są w II LO Szkolne Konkursy Chemiczne. W konkursie może brać udział każdy, zainteresowany chemią, uczeń II LO. Konkurs ma zazwyczaj formę testu obejmującego cały materiał nauczania chemii w liceum. Konkurs jest traktowany również jako eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego, w którym zazwyczaj wymagana jest znajomość podstaw analizy ilościowej i jakościowej, dlatego też faktycznie ewentualny uczestnik tego konkursu musi te podstawy znać. Wyniki Szkolnego Konkursu Chemicznego wywieszane są w gablocie "Najlepsi Chemicy II LO".

Uroczyste podsumowanie konkursu na najlepszego "chemika" na poziomie poszczególnych klas oraz zakończenia zajęć warsztatów w formie spotkania towarzyskiego (z dyplomami i nagrodami!) odbywa się w czerwcu (mile widziani absolwenci z lat poprzednich!)

Filtr tytułów     Wyświetl:
# Tytuł artykułu